Váš prehliadač nepodporuje JavaScript. Niektoré funkcie budú obmedzené.
hlavný obrázok

Športová kynológia

KYNOLÓGIA - VEDA O PSOCH

Zaoberá sa psom ako najstarším spoločníkom človeka, spája vedomosti o pôvode a genetike psa, šľachtení plemien, výcvik a prácu so psami, chov a starostlivosť o psov.

Vznikla zo služobnej kynológie pravdepodobne preto, že naši predkovia prestali loviť a hľadali využitie pre svojich štvornohých priateľov. Disciplíny športovej kynológie sú odvodené z pracovnej, čiže služobnej kynológie.

O športovej kynológii hovoríme vtedy, keď sa pes a psovod zúčastňujú na športových súťažiach. Pozostáva z troch disciplín: pachové práce, poslušnosť a obrana. V niektorých súťažiach sa aj vyskytujú tzv. špeciálne cviky. Najmä pri špeciálnych súťažiach zameraných napr. na stopy, prekážky alebo obranu prípadne v súťažiach pre malé plemená.

Prečo navštevovať cvičisko?

Ak máte psíka ako kamaráta, či spoločníka, iste by ste boli radi, keby tým kamarátom aj zostal a nemuseli by ste bojovať o to, aby poslúchal. Všeobecne sa dá hovoriť o socializácii a učení základnej poslušnosti. Aby ste vôdzku používali len z povinnosti a nemali strach ho pustiť medzi ostatných psov, či ľudí.

Ak chcete strážcu potrebujete poslušného a nebojácneho spoločníka, ktorý je vyrovnaný svojou povahou. To všetko sa môže psík naučiť na cvičáku pod dozorom výcvikára.

Cvičisko nie je len o základnej poslušnosti ale aj:

Skúšobné poriadky

Tréningy

Výcviky poslušnosti a športovej kynológie sa konajú každú NEDEĽU od 8.00 vo Veľkom Bieli.
Na prvý tréning si prineste OČKOVACÍ PREUKAZ(Pet Pas).

Všetci záujemci sú srdečne vítaní!